18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Adamcová Lenka, Němečková Tereza a kolektiv: Rozvojová ekonomika

ISBN 978-80-245-1515-1, 1. vydání, 2009, 346 s.Adamcova Rozvojov

Kniha je věnována problematice ekonomického rozvoje jednoho z hlavních segmentů světového hospodářství – rozvojových ekonomik. V první části objasňuje základní kategorie a teoretické přístupy ke koncepcím rozvoje. V druhé a třetí části knihy jsou podrobněji analyzovány jednotlivé vnitřní (strukturální změny, strategie ekonomického rozvoje, změny v ekonomické úloze státu) a vnější faktory (mezinárodní obchod, mezinárodní kapitál, ekonomická migrace či mezinárodní ekonomická spolupráce) ovlivňující ekonomický rozvoj zemí tzv. třetího světa a jejich zapojení do mezinárodních ekonomických vztahů. Kniha je určena nejen pro vysokoškolské studenty a pedagogické pracovníky zabývající se problematikou světové ekonomiky a rozvojové ekonomiky, ale i pro odbornou a laickou veřejnost zajímající se o hlubší pochopení problematiky ekonomického rozvoje zemí tzv. třetího světa.