Chlapek, D.; Řepa, V.; Stanovská, I.: Analýza a návrh informačních systémů

ISBN 978-80-245-1782-7, VŠE, 1. vydání, 2011, 158 stran, A4Chzlapek_Analýzy inf syst_2011

Učební text je určen studentům začínajícím se zabývat analýzou a návrhem informačních systémů. Obsahuje základní informace o pojmech, postupech, technikách a modelech využívaných hlavně při specifikaci a analýze IS/ICT resp. v projektech zaměřených na vývoj aplikačních systémů v rámci IS/ICT. Dále se zaměřuje na vymezení základních pojmů a přístupů k analýze a vývoji IS, stručný přehled a popis životního cyklu vývoje IS/ICT dle metodiky MMDIS doplněný o životní cyklus projektu a základní principy a postupy spojené s řízením projektů. Další části skript jsou věnovány specifikaci požadavků na IS/ICT, stručnému přehledu technik získávání požadavků a principům a zásadám modelování na úrovni analýzy IS ve vybraných dimenzích MMDIS. Jedná se o techniky modelování business procesů, konceptuální modelování funkcí IS a konceptuální modelování tříd doplněné o jejich vzájemné souvislosti.

Jazyk publikace čeština
celoškolské