Hedvábná, I.: Arts Management Digest

ISBN 978-80-245-1892-3, VŠE, 1. vydání, 2012, 254 stran, A4Hedvábná_Arts man Digest_2012

Učebnice je určena pro studenty oboru Arts Management a pro všechny příznivce umění. Na základě práce s texty z různých oblastí kultury mají studenti možnost se seznámit se specifickou slovní zásobou a procvičit si i písemné dovednosti (např. umělecká recenze, profil umělce, tisková zpráva, fundraising). Témata 20 kapitol jsou vybrána tak, aby vybízela studenty k vlastním úvahám, polemice a živé diskusi (např. globalizace vs. kulturní rozmanitost, mecenáši umění, umělecké falzifikáty, komercionalizace umění).

The textbook is designed for students of Arts Management as well as for those interested in the arts in general . Its aim is to enrich the readers´ vocabulary on the basis of culture-related articles and to provide tips how to write some culture-oriented documents (e.g. art review, artist statement, press release, fundraising letter). The topics of 20 units are chosen so as to provoke a lively discussion based on the readers´ knowledge and experience (e.g. globalization vs. cultural diversity, art patrons, art forgeries, kitsch and art).

Jazyk publikace angličtina, čeština
bakalářské