1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Macháček Jaroslav, Toth Petr, Wokoun René: Regionální a municipální ekonomie

ISBN 978-80-245-1836-7, 1. vydání, 2011, 200 s.Macháček_Regionální a municipální

Vysokoškolská učebnice se komplexně zabývá specifickým oborem, tj. regionální a municipální ekonomií. Učebnice obsahuje jednak obecnější kapitoly, jako charakteristiku prostorově významných ekonomických teorií jejich specifických oblastí nabídky a poptávky, zaměstnanosti, ekonomických cyklů apod. Dále teorii a praxi lokalizace a migrace, hodnocení ekonomické úrovně regionů, regionální politiku a strategie atd. Významnou součástí je také problematika aglomeračních úspor a ztrát v kontextu hodnocení efektivnosti a optimální velikosti měst či financování rozvoje a majetku územních samospráv. Učebnice bude využita především pro studenty bakalářského studia (zejména předmět regionální a municipální ekonomika) a navazujícího magisterského studia (např. předměty regionální teorie, ekonomie a analýza měst a obcí, sociálně ekonomický rozvoj krajů). Lze předpokládat, že monografie tohoto typu bude využívána i na dalších vysokých školách, které mají ve svém výukovém programu veřejnou správu a regionální rozvoj.